Kategorie

Najnowsze

Jak najlepsza obsługa sprzedażowa klienta to wciąż nowe wyzwania dla pracowników działów obsługi klientów i zaangażowanych bezpośrednio w proces sprzedażowy. Specjaliści z renomowanych firm przedstawią metodologię konstruowania badań marketingowych przeprowadzanych przy pomocy tajemniczego klienta, tzw. mystery shopping. Dowiemy się, jaka jest skuteczność tych badań i jaki dzięki ich przeprowadzeniu wzmocnić pracę działu sprzedaży.

Powstanie E-sądu w Lublinie miało być panaceum na ciągnące się w nieskończoność proste sprawy o zapłatę. Tymczasem nastręczyło wiele trudności związanych ze sformułowaniem i złożeniem skutecznego sprzeciwu od nakazu zapłaty - niewiele osób wie, jak prawidłowo sformułować taki sprzeciw i jak w związku z tym przerwać bieg postępowania nakazowego.


Opublikowany przez Waldemar Kania | 2018/11/07

Rak prostaty
Rak prostaty obecnie jest drugim najniebezpieczniejszym nowotworem u mężczyzn, mającym wciąż wysoki wskaźnik śmiertelności.

W ostatnich latach podwoiła się liczba zachorowań. 
Leczenie raka prostaty jest jednak możliwe, o ile odpowiednio wcześnie zostanie on wykryty. Wraz ze wzrostem liczby zachorowań, pojawiają się bardziej innowacyjne i skuteczne metody leczenia. Zwiększają się również szanse na powrót do zdrowia. Na co zwracać uwagę, żeby możliwie jak najszybciej zdiagnozować chorobę i poddać się leczeniu? 
Przede wszystkim należy wiedzieć, że rzadko występuje on przed ukończeniem 40 roku życia, zaś średnia zachorowań to 70 lat. Bardziej narażeni są mężczyźni rasy czarnej oraz ci, w których rodzinie były osoby chore. Dolegliwości towarzyszące tej chorobie często nie są charakterystyczne, dlatego jej diagnoza jest trudna. 
Trzeba jednak obserwować objawy, gdyż niektóre z nich ciężko przypisać zmianom chorobowym samemu. Mogą to być częste oddawanie moczu, nawet w nocy, początkowo problemy z jego oddawaniem, później problemy z nietrzymaniem moczu, a w przypadkach zaawansowanych nawet obecność w moczu krwi. 
Sposób leczenia zależy od stopnia zaawansowania. Może to być zarówno operacja jak i naświetlania. Rakowi prostaty można jednak starać się zapobiec przez działania profilaktyczne. 
Zapobiegać mu można chociażby przez dietę bogatą w witaminy E, C oraz D. Pozytywnie działa również spożywanie czerwonych warzyw i soi. Miejmy się jednak na baczności i nie bagatelizujmy nawet najbłahszych objawów.

Okiem reportera


leczenie raka prostaty
problemy z nietrzymaniem moczu