Najnowsze

Jak najlepsza obsługa sprzedażowa klienta to wciąż nowe wyzwania dla pracowników działów obsługi klientów i zaangażowanych bezpośrednio w proces sprzedażowy. Specjaliści z renomowanych firm przedstawią metodologię konstruowania badań marketingowych przeprowadzanych przy pomocy tajemniczego klienta, tzw. mystery shopping. Dowiemy się, jaka jest skuteczność tych badań i jaki dzięki ich przeprowadzeniu wzmocnić pracę działu sprzedaży.

Powstanie E-sądu w Lublinie miało być panaceum na ciągnące się w nieskończoność proste sprawy o zapłatę. Tymczasem nastręczyło wiele trudności związanych ze sformułowaniem i złożeniem skutecznego sprzeciwu od nakazu zapłaty - niewiele osób wie, jak prawidłowo sformułować taki sprzeciw i jak w związku z tym przerwać bieg postępowania nakazowego.


Piknik plenerowy ciekawą alternatywą dla imprez

Artykuły powiązane: dzieci, finanse, firma, imprezy, pieniądz, przedsiębiorstwa

Piknik plenerowy ciekawą alternatywą dla imprez (...) Wszyscy uwielbiamy chodzić na imprezy urodzinowe lub inne podobne wydarzenia. Możemy się tam świetnie bawić w gronie znajomych, dobrze zjeść i spędzić czas z ciekawymi ludźmi. Problem pojawia się, kiedy sami musimy coś takiego zorganizować. Zaczynamy się wtedy zastanawiać co będzie nam (...)

Opublikowany przez Waldemar Kania | 2020/03/28

Piknik plenerowy ciekawą alternatywą dla imprez

Zabezpieczenie elektroniki podczas transportu

Artykuły powiązane: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Zabezpieczenie elektroniki podczas transportu (...) Gdy prowadzimy sklep sprzedający urządzenia elektroniczne, powinniśmy zadbać o to, aby sprzęt nie ulegał uszkodzeniu w trakcie transportu z magazynu do klienta. Jeśli nie zadbamy o ten aspekt naszej działalności, będziemy narażeni na dodatkowe koszty, związane z naprawami lub wymianą wadliwego towaru. Co więc (...)

Opublikowany przez Waldemar Kania | 2018/08/21

Zabezpieczenie elektroniki podczas transportu

Wybierz co dla ciebie najlepsze

Artykuły powiązane: finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Wybierz co dla ciebie najlepsze (...) Prowadzenie działalności to wielka odpowiedzialność. Zarówno wobec nas samych i swojego majątku, zatrudnionych pracowników, jak również za powierzone nam usługi i zlecenia. Nie można zapominać o zabezpieczeniu interesów wszystkich stron najbardziej jak to tylko możliwe. Każda branża rządzi się swoimi prawami. I my zadbajmy o prawa powiązanych z nami osób, firm, instytucji. Pokażmy, ze jesteśmy profesjonalni i wiarygodni. Wykupmy ubezpieczenie dla firmy. Możemy tego dokonać samodzielnie. Wybrać spośród (...)

Opublikowany przez Waldemar Kania | 2018/02/07

Wybierz co dla ciebie najlepsze

Mata bąbelkowa

Artykuły powiązane: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Mata bąbelkowa (...) Przed nami gorący okres przedświątecznego szaleństwa. W każdym sklepie rozbrzmiewają radośnie piosenki z dzwoneczkami, a wystawy wręcz uginają się od ustawionych tam Mikołajów, śnieżynek, choinek i paczuszek przewiązanych czerwonymi kokardami. Sami również za chwilę wyruszymy na zakupy chcąc swoim bliskim kupić (...)

Opublikowany przez Waldemar Kania | 2018/01/26

Mata bąbelkowa

Dlaczego warto ubezpieczyć firmę?

Artykuły powiązane: finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Dlaczego warto ubezpieczyć firmę? (...) Czasem zastanawiamy się, czy warto wydawać dodatkowe pieniądze i wykupić ubezpieczenie dla naszej firmy? Często wydaje się nam, że skoro sami jesteśmy ubezpieczenie, to nie ma sensu zwiększać kosztów i płacić firmie ubezpieczeniowej. Niemniej jednak ubezpieczenie firmy w dzisiejszych czasach to rzecz niezwykle istotna. Dlaczego? [$Materiał w całości dostępny na stronie adlerbrokers ]Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo - zarówno nasze, jak i naszych klientów i pracowników. Jeśli prowadzimy mały zakład, koniecznie trzeba ubezpieczyć się na wypadek zdarzeń losowych, zniszczeń, ale także uszczerbku na zdrowiu, który mogą ponieść nasi podwładni. Z jednej strony należy pomyśleć o ubezpieczeniu ludzi. Jeśli (...)

Opublikowany przez Waldemar Kania | 2018/01/08

Dlaczego warto ubezpieczyć firmę?

Laser czy atrament?

Artykuły powiązane: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Laser czy atrament? (...) Rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że urządzenia elektroniczne tanieją w bardzo szybkim tempie. Zasada ta dotyczy także komputerów i urządzeń peryferyjnych. Dla przykładu: jeszcze kilka lat temu drukarki laserowe, ze względu na bardzo wysoką cenę, używane były najczęściej do zastosowań biurowych, dziś ich ceny są niewiele wyższe niż modeli atramentowych. Dokonując zakupu drukarki (...)

Opublikowany przez Waldemar Kania | 2017/11/28

Laser czy atrament?

Powłoki antykorozyjne i inne

Artykuły powiązane: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Powłoki antykorozyjne i inne (...) Powłoki antyadhezyjne, powłoki antykorozyjne, teflonowanie powierzchni to oferty dla wszystkich poszukujących usług w tym zakresie. Na rynku funkcjonuje wiele firm, które realizują szeroki wachlarz zleceń polegających na nakładaniu powłok antykorozyjnych czy innych. Jeśli więc ktoś poszukuje specjalistów w tym obszarze, może ich bez większych (...)

Opublikowany przez Karolina Kownacka | 2017/07/29

Powłoki antykorozyjne i inne

Zobacz jak wygląda windykacja w Danii

Artykuły powiązane: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

Zobacz jak wygląda windykacja w Danii (...) Prowadzenie firmy za granicą to nie lada wyzwanie. Do spraw związanych ze sprzedażą produktów i usług dochodzi również często bariera językowa, szczególnie w tych mniej popularnych krajach, gdzie język angielski nie jest jeszcze na tak wysokim poziomie jak w wielu krajach europejskich. Wtedy nie obędzie się bez wspólników z danego kraju i tak również jest w przypadku Danii. Ten skandynawski kraj to cel podróży wielu tysięcy Polaków. Jest to związane z wysokimi honorariami, naturalnie wypłacanymi w euro. Kilka lat spędzonych w Danii wystarcza by w Polsce pobudować sobie (...)

Opublikowany przez Janusz Olbratowski | 2017/05/16

Zobacz jak wygląda windykacja w Danii

Doradca podatkowy we Wrocławiu

Artykuły powiązane: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Doradca podatkowy we Wrocławiu (...) Miasto Wrocław to jedno z największych miast w Polsce. O postępowe miasto zwane miastem spotkań jest miejscem, gdzie życie toczy się szybko a miejski zgiełk sprawia, że do naszego życia niepostrzeżenie może wkraść się chaos. Jeżeli prowadzisz własną działalność gospodarczą we Wrocławiu to równie (...)

Opublikowany przez Karolina Kownacka | 2016/05/17

Doradca podatkowy we Wrocławiu

kancelaria-wasko: Jak wybrać dobrego adwokata?

Artykuły powiązane: adwokat, finanse, kancelaria, pieniądz, prawnik, przedsiębiorstwa

kancelaria-wasko: Jak wybrać dobrego adwokata? (...) Czasem w swoim życiu natrafiamy na pewne, dość nieprzyjemne sytuacje. Chodzi tutaj m.in. o rozprawy sądowe. Jeśli chcemy przez nie przejść, musimy się na nie wybrać, co jednak bywa dość trudne. Na szczęście to właśnie w takich rozprawach może nam pomóc adwokat. Jak (...)

Opublikowany przez Karolina Kownacka | 2016/03/28

kancelaria-wasko: Jak wybrać dobrego adwokata?

Wycena nieruchomości przy braniu kredytu

Artykuły powiązane: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

Wycena nieruchomości przy braniu kredytu (...) Starając się o kredyt na zakup nieruchomości klient musi zdobyć wiele różnych dokumentów, co znacząco wydłuża cały proces. Jednocześnie pozwala to bankom zabezpieczyć się przed ryzykiem tego, że mogłyby pożyczyć pieniądze nieodpowiedniej osobie. Jeśli jednak ktoś stoi przed koniecznością załatwienia takich formalności, to z pewnością pomoże mu Warszawski rzeczoznawca majątkowy, który posiada wieloletnie doświadczenie w rynku nieruchomości i doskonale wie, jakie ceny powinny mieć poszczególne obiekty. Trzeba mieć na uwadze, że (...)

Opublikowany przez Karolina Kownacka | 2016/02/16

Wycena nieruchomości przy braniu kredytu

Imprezy grudniowe w firmach

Artykuły powiązane: biznes, finanse, firma, imprezy firmowe, przedsiębiorstwa

Imprezy grudniowe w firmach (...) Wszyscy uwielbiamy czas spędzony przy świątecznym stole pełnym aromatycznych potraw, takich jak tradycyjne pierogi z kapustą i grzybami, barszcz oraz bigos. Pogawędki przy deserze takim jak makowiec, leniwie popijanym domowej roboty kompotem z suszu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przeżyć to więcej niż raz w (...)

Opublikowany przez Janusz Olbratowski | 2015/11/18

Imprezy grudniowe w firmach

Inwestowanie alternatywne

Artykuły powiązane: biznes, finanse, fundusze, przedsiębiorstwa

Inwestowanie alternatywne (...) Sytuacja na rynkach finansowych nadal jest bardzo niepewna, co skutkuje dywersyfikacją portfela inwestycji. W co można inwestować? Wino, whiskey, ziemia rolna, a nawet komiksy… Taka forma podziału aktywów staje się coraz bardziej popularna w Polsce. Na świecie inwestorzy już dawno odkryli, jaki potencjał w sobie mają fundusze alternatywne.Prawda jest taka, że inwestycje alternatywne są przedsięwzięciem dość ryzykownym, mającym wiele złożonych aspektów. Jednak, gdy są dobrze (...)

Opublikowany przez Janusz Olbratowski | 2015/04/25

Inwestowanie alternatywne

Inwestycje w rolnictwo?

Artykuły powiązane: biznes, inwestowanie, pieniądz, przedsiębiorstwa

Inwestycje w rolnictwo? (...) Niemal każdy z nas chciałbym, aby jego pieniądze się mnożyły - najlepszą drogą do tego są oczywiście sprawdzone inwestycje, które oferując bezpieczeństwo całej transakcji oferują również odpowiednie zyski. W co jednak inwestować, aby być pewnym, że zyskamy na całej transakcji, a nie stracimy? Wbrew powszechnej opinii najlepsze do bezpiecznych inwestycji są inwestycje rolne. Dlaczego?Inne możliwości?Chociaż na rynku znajdziemy wiele możliwości potencjalnych inwestycji, to jednak inwestycje rolne (...)

Opublikowany przez Janusz Olbratowski | 2015/04/02

Inwestycje w rolnictwo?

Bankowe konta firmowe

Artykuły powiązane: banki, biznes, pieniądz, przedsiębiorstwa

Bankowe konta firmowe (...) Tanie kredyty samochodowe, pożyczki hipoteczne, kredyty na samochód, karty kredytowe, kredyty hipoteczne, kredyty na mieszkanie nigdy jeszcze nie były tak łatwo dostępne. Dzięki platformie internetowej w prosty a także szybki sposób przejrzysz dziesiątki propozycji banków a także wybierzesz tę najlepszą dla siebie. Czy zachodzisz w głowę, czy lepiej sfinansować zakup samochodu poprzez leasing czy kredyt samochodowy, zagubiłeś się a także wahasz się z podjęciem decyzji, czy chcesz zaciągnąć kredyt na dom czy też kredyt na mieszkanie, wahasz się nad (...)

Opublikowany przez Janusz Olbratowski | 2014/01/11

Bankowe konta firmowe

Programy do ewidencji pracowników

Artykuły powiązane: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

Programy do ewidencji pracowników (...) Do prowadzenia ewidencji czasu pracy jest zobowiązana każda firma. Prowadzenie ewidencji czasu pracy to obowiązek każdego przedsiębiorstwa. Precyzują to przepisy kodeksu pracy - a dokładnie art. 149 i rozporządzenia Ministra Pracy. Nawet jeśli zatrudniona jest tylko jedna osoba firma musi prowadzić dla niej indywidualny rejestr, obejmuje to wszystkich pracowników bez względu na umowę i stosunek prawny. W ewidencji powinny znaleźć się takie informacje jak:Wszystkie firmy są zobligowane zapisywania tak zwanej ewidencji czasu pracy pracowników dla właściwego rozliczenia wynagrodzenia. Nieważna jest liczba pracujących czy charakter prowadzonej firmy. Reguluje to artykuł 149 k.p., jednak nie uściśla wyraźnie co powinna uprzednio wtrącona ewidencja obejmować. Czynią to dopiero stosowne rozporządzenia Ministra Pracy z 28.05.1996r. Na ich mocy karty ewidencji czasu pracy każdego pracownika muszą obejmować następujące dane takie dane jak:- szczegółową (...)

Opublikowany przez Waldemar Kania | 2013/12/11

Programy do ewidencji pracowników

Wymiana gotówki

Artykuły powiązane: ekonomia, finanse, kantory, pieniądze, przedsiębiorstwa

Wymiana gotówki (...) W trzech niezwykle uczęszczanych lokalizacjach przy trasie A2 do Słubic pod Poznaniem, do granicy niemieckiej, a także w trzech newralgicznych miejscach w Poznaniu ulokowały się kantory Index. Każdy kantor realizuje sprzedaż i skup walut azjatyckich oraz amerykańskich i europejskich. Wymiana walut realizowana jest nadzwyczaj (...)

Opublikowany przez Karolina Kownacka | 2013/10/12

Wymiana gotówki

Rodzaje i typy badań z obszaru marketingu

Artykuły powiązane: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Rodzaje i typy badań z obszaru marketingu (...) Nasz ośrodek badań opinii publicznej prowadzi badania opinii publicznej i badania rynku przy uwzględnieniu najnowszych zdobyczy z obszaru marketingu społecznego. Struktura naszej pracowni gromadzi zlokalizowane w największych ośrodkach miejskich w kraju centra badania opinii publicznej. Lista firm badania opinii publicznej, jakie współpracują blisko z nami, zaprezentowana jest na naszej firmowej stronie internetowej. Wyszukacie tam także opisy stosowanych przez nas rodzajów badania opinii publicznej w podziale rzeczowym a także tematycznym zaczynając od (...)

Opublikowany przez Janusz Olbratowski | 2010/10/02

Rodzaje i typy badań z obszaru marketingu