Kategorie

Najnowsze

Jak najlepsza obsługa sprzedażowa klienta to wciąż nowe wyzwania dla pracowników działów obsługi klientów i zaangażowanych bezpośrednio w proces sprzedażowy. Specjaliści z renomowanych firm przedstawią metodologię konstruowania badań marketingowych przeprowadzanych przy pomocy tajemniczego klienta, tzw. mystery shopping. Dowiemy się, jaka jest skuteczność tych badań i jaki dzięki ich przeprowadzeniu wzmocnić pracę działu sprzedaży.

Powstanie E-sądu w Lublinie miało być panaceum na ciągnące się w nieskończoność proste sprawy o zapłatę. Tymczasem nastręczyło wiele trudności związanych ze sformułowaniem i złożeniem skutecznego sprzeciwu od nakazu zapłaty - niewiele osób wie, jak prawidłowo sformułować taki sprzeciw i jak w związku z tym przerwać bieg postępowania nakazowego.


Opublikowany przez Waldemar Kania | 2014/01/27

Pośrednictwo finansowe
Skromna część naszego społeczeństwa to ludzie, dla których finanse osobiste i zarządzanie nimi odgrywają zasadniczą rolę w bieżącym życiu.

Pieniądze i inne kosztowności można inwestować samemu w dostępne na rynku instrumenty finansowe. Ale dzisiejsza bankowość oraz giełda to tak skomplikowane systemy, iż samo zapoznanie się a także porównanie dostępnych na rynku propozycji jest przedsięwzięciem karkołomnym, a co tu dopiero myśleć o prowadzeniu zestawień i analiz. Bardziej aktywni oraz doświadczeni inwestorzy mogą kupować akcje albo też fundusze inwestycyjne samodzielnie. Co począć jednak, gdy mamy pieniądze do zainwestowania i nie wiemy, jak się zabrać do takiej inwestycji. A co w sytuacji, kiedy posiadamy znaczną sumę pieniędzy - co najmniej 100 tys. PLN - i chcielibyśmy zapobiec przykremu rozczarowaniu? Wsytuacji posiadania takich środków zaliczamy się już do klientów z obszaru tzw. private banking i raczej powinniśmy powierzyć zarządzanie nimi osobom doświadczonym oraz wyspecjalizowanym.

Dom maklerski
To dom twoich środków finansowych. W domu maklerskim pracują maklerzy, którzy trudnią się profesjonalnie prowadzeniem inwestycji w papiery wartościowe notowane na giełdach a także rynkach kapitałowo-pieniężnych. Domy maklerskie z reguły funkcjonują we współpracy z bankami.

Private banking
To system bankowości dla VIPów, a zatem osób posiadających spore kwoty pieniędzy i oczekujących specjalnego traktowania. Private banking daje bardziej elastyczne możliwości zwiększania kapitału a także daje lepsze możliwości. Osoby z zakresu private banking obsługuje z reguły indywidualnie makler giełdowy, którego celem jest efektywne lokowanie oszczędności klienta a także profesjonalne doradztwo.

Ten, docenia moc posiadania oszczędności, kto nawet raz znalazł się nagle w ciężkiej sytuacji materialnej. Życie i bieżące przejadanie zgromadzonych pieniędzy z dnia na dzień jest wygodne ale nie chroni nas przed nieprzewidzianymi przypadkami w przyszłości. Pieniądze szczęścia nie przynoszą, lecz są wsparciem w ciężkich momentach, np. w przypadku konieczności poddania się kosztownemu zabiegowi hospitalizacyjnemu i niespodziewanej wizyty w klinice.

Okiem reportera


finanse
bankowość
giełda
pieniądze
oszczędności