Najnowsze

Jak najlepsza obsługa sprzedażowa klienta to wciąż nowe wyzwania dla pracowników działów obsługi klientów i zaangażowanych bezpośrednio w proces sprzedażowy. Specjaliści z renomowanych firm przedstawią metodologię konstruowania badań marketingowych przeprowadzanych przy pomocy tajemniczego klienta, tzw. mystery shopping. Dowiemy się, jaka jest skuteczność tych badań i jaki dzięki ich przeprowadzeniu wzmocnić pracę działu sprzedaży.

Powstanie E-sądu w Lublinie miało być panaceum na ciągnące się w nieskończoność proste sprawy o zapłatę. Tymczasem nastręczyło wiele trudności związanych ze sformułowaniem i złożeniem skutecznego sprzeciwu od nakazu zapłaty - niewiele osób wie, jak prawidłowo sformułować taki sprzeciw i jak w związku z tym przerwać bieg postępowania nakazowego.


Tłumaczenia poszerzają horyzonty

Artykuły powiązane: ekonomia, finanse, pieniądz, tłumaczenia

Tłumaczenia poszerzają horyzonty (...) swoim podpisem, bierze na siebie odpowiedzialność za rzetelność tłumaczenia. Oczywiście za odpowiednio wysoką opłatą, szczególnie kiedy wchodzą w grę tłumaczenia techniczne, które są bardzo trudne do tłumaczenia, ponieważ wymagają od tłumacza znajomości funkcjonowania maszyny, której opis tłumaczy. Biorąc pod uwagę, że słowa mają wielorakie znaczenie mógłby nadać danej (...)

Opublikowany przez Janusz Olbratowski | 2018/02/26

Tłumaczenia poszerzają horyzonty

Wybierz co dla ciebie najlepsze

Artykuły powiązane: finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Wybierz co dla ciebie najlepsze (...) dostępnych na rynku opcji. Po co jednak tracić nasz cenny czas. Oddajmy to zadanie w ręce specjalisty. Broker ubezpieczeniowy to instytucja właściwa do załatwienia tej kwestii. Tego typu osoba jest głęboko osadzona w środowisku towarzystw i dobrze zna ich produkty. Ma z nimi do czynienia na co dzień. Zna specyfikę każdego ubezpieczyciela, jego procedury, procesy działania w różnych sytuacjach, takich jak uruchomienie polisy, kwestie wypłat odszkodowań, kruczki formalne itp. Tym samym będzie w stanie rzeczowo nam (...)

Opublikowany przez Waldemar Kania | 2018/02/07

Wybierz co dla ciebie najlepsze

Dlaczego warto ubezpieczyć firmę?

Artykuły powiązane: finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Dlaczego warto ubezpieczyć firmę? (...) dochodzi do jakiegokolwiek, nawet niewielkiego, wypadku w pracy, pracownik może nas pozwać. Jeśli jednak posiadamy ubezpieczenie, szansa na powództwo cywilne spada, ponieważ pracownik niemal natychmiast otrzymuje rekompensatę i zwykle na tym sprawa się kończy. Podobnie rzecz wygląda z klientami, którzy raczej zadowolą się szybką rekompensatą finansową i nie będą chcieli dochodzić swoich spraw w sądzie. Druga rzecz to sprzęt i budynki, w jakich znajduje się firma. Jeśli sprzęt ulegnie zniszczeniu, na przykład zalaniu lub po zwarciu elektrycznym wybuchnie nawet niewielki pożar, musimy liczyć się z potężnymi kosztami remontu lub wymiany. Nie jest to tylko koszt nowej maszyny. Musimy bowiem do strat dodać to, czego (...)

Opublikowany przez Waldemar Kania | 2018/01/08

Dlaczego warto ubezpieczyć firmę?

Agregat prądotwórczy

Artykuły powiązane: biznes, ekonomia, pieniądz, prąd, przemysł, zasilanie

Agregat prądotwórczy (...) ratujących życie. Budując szpital czy firmę zadajemy sobie często pytanie: "gdzie kupić agregat prądotwórczy?". Miejsce kupna agregatu zależy od jego wielkości, mniejsze które wykorzystamy w dom często są w ofercie sprzedażowej marketów budowlanych. Jeżeli (...)

Opublikowany przez Karolina Kownacka | 2017/10/09

Agregat prądotwórczy

kancelaria-wasko: Jak wybrać dobrego adwokata?

Artykuły powiązane: adwokat, finanse, kancelaria, pieniądz, prawnik, przedsiębiorstwa

kancelaria-wasko: Jak wybrać dobrego adwokata? (...) sprawdźmy, czy mają oni odpowiednie wykształcenie. Następnie obejrzyjmy ich referencje, zdobyte certyfikaty i uzyskane nagrody. Im więcej osiągnięć będzie mieć taki pracownik lub kancelaria, tym oczywiście lepiej. Będzie to oznaczać, że możemy zaufać firmie, bo (...)

Opublikowany przez Karolina Kownacka | 2016/03/28

kancelaria-wasko: Jak wybrać dobrego adwokata?

Firma w Austrii - rejestracja spółki

Artykuły powiązane: austria, ekonomia, finanse, firma, pieniądz, prawnik, prawo, spółka

Firma w Austrii - rejestracja spółki (...) Nie warto robić wszystkiego samemu w ciemno, gdyż wówczas łatwo o oszustwa, gdyż ktoś może wykorzystać naszą niewiedzę, słabszą znajomość języka lub zwyczajną nieświadomość. W każdym przypadku należy (...)

Opublikowany przez Karolina Kownacka | 2016/03/24

Firma w Austrii - rejestracja spółki

Inwestycje w rolnictwo?

Artykuły powiązane: biznes, inwestowanie, pieniądz, przedsiębiorstwa

Inwestycje w rolnictwo? (...) rolne, aby po czasie sprzedać je z zyskiem (wymaga to jednak sporego kapitału i wiedzy o tym, które grunty są warte inwestycji), bądź możemy zainwestować w fundusz inwestycyjne oparty właśnie na rolnictwie. Wiele z tego typu funduszy w okresie dwunastomiesięcznym wykazuje stopę zwrotu nawet na poziomie blisko 10%!Czy warto?Czy warto zatem rozpocząć własne inwestowanie właśnie od inwestowania w ziemię rolną? Na to pytanie każdy z nas musi odpowiedzieć sobie samodzielnie przeprowadzając własny bilans (...)

Opublikowany przez Janusz Olbratowski | 2015/04/02

Inwestycje w rolnictwo?

Brokerzy ubezpieczeniowi w natarciu

Artykuły powiązane: biznes, finanse, pieniądz

Brokerzy ubezpieczeniowi w natarciu (...) Zakładając własną firmę, należy się również zmierzyć z problemem, jakim są ubezpieczenia dla firm, a zwłaszcza ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Najlepiej byłoby w tym celu zwrócić się do osób, które są specjalistami w tej dziedzinie.Praca brokera ubezpieczeniowego polega przede wszystkim na pośrednictwie pomiędzy Klientem, a zakładami ubezpieczeniowymi oferującymi ubezpieczenia dla firm. Głównym zadaniem brokera jest reprezentowanie interesów Klienta, który go zatrudnił. Ponadto praca brokera (...)

Opublikowany przez Janusz Olbratowski | 2014/12/02

Brokerzy ubezpieczeniowi w natarciu

Inwestycje z projektów UE

Artykuły powiązane: dotacje, ekonomia, finanse, fundusze, pieniądz, szkolenia

Inwestycje z projektów UE (...) finansowych, przede wszystkim związanych z różnorakimi typami finansowania firmy kapitałami obcymi jako zabezpieczenie zaciąganych kredytów, transakcjach kupna-sprzedaży oraz innych podobnych zmierzających do zmiany właściciela firmy (management boyouts, takeovers. przejęcia). Wykonaliśmy ponad kilkuset studium wykonalności na zamówienie instytucji lokalnych starających się o dofinansowanie z dotacji Unii Europejskiej. Środki finansowe z Unii Europejskiej w ramach Programu Regionalnego dla Województwa Lubelskiego zostały pozyskane na kilka bardzo potrzebnych inwestycji takich jak: wyposażenie i (...)

Opublikowany przez Waldemar Kania | 2014/04/17

Inwestycje z projektów UE

Jak korzystnie transportować towary

Artykuły powiązane: biznes, finanse, pieniądz

Jak korzystnie transportować towary (...) Dzisiejszy transport morski jest prowadzony w standardowych dwóch formach. Starsza z form transportu morskiego to transport wodny towarów drobnicowych jednostkami zwanymi masowcami. Przy pomocy tego rodzaju spedycji morskiej kontenerowej przewożone są w przeważającej mierze produkty sypkie lub płynne. Cała reszta surowców w globalnej spedycji morskiej przewożona jest przy użyciu kontenerów. Wykorzystanie na skalę masową kontenerów morskich dało wielkie światowe oszczędności szczególnie w obszarze czasu rozładunku a także załadunku okrętów w portach. Rozmiary stalowych kontenerów morskich są jednolite, dzięki czemu transportowcy bez trudu obliczać mogą objętość i ilość towarów, jaka zmieści się do pojedynczego kontenera. Solidna budowa kontenera załadowane do niego towary zabezpiecza również przed deszczem lub przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wynajem (...)

Opublikowany przez Waldemar Kania | 2014/01/17

Jak korzystnie transportować towary

Bankowe konta firmowe

Artykuły powiązane: banki, biznes, pieniądz, przedsiębiorstwa

Bankowe konta firmowe (...) kredytowe, lokaty dla firm, kredyty hipoteczne, kredyt samochodowy, pożyczki hipoteczne, konto bankowe dla firm, kredyt hipoteczny, kredyt obrotowy dla firm, rachunki dla firm, kredyty samochodowe, kredyty dla firm, kredyty na samochód, kredyt mieszkaniowy, konto firmowe, konto dla firmy, konta firmowe, kredyt dla firm, konto dla firm, konta dla firm, kredyty hipoteczne dla firm, kredyt na mieszkanie, kredyty na mieszkanie. Tymczasem mało kto zastanawia się, która firma i który z doradców jest naprawdę profesjonalistą w tym, co robi. Jeżeli jesteś właścicielem (...)

Opublikowany przez Janusz Olbratowski | 2014/01/11

Bankowe konta firmowe

Zabezpiecz swoją przyszłość

Artykuły powiązane: biznes, pieniądz, ubezpieczenia

Zabezpiecz swoją przyszłość (...) wzór funduszy emerytalnych, gdzie wszyscy chętni będą mieli indywidualne ubezpieczenie zdrowotne, jakie będzie pokrywać koszty leczenia. W jakim miejscu można kupić dobre indywidualne ubezpieczenie zdrowotne? Zakup ubezpieczenie online na tej stronie. Dokładne dane na temat prywatnych ubezpieczeń medycznych wyszukasz tu.Ubezpieczenie zdrowotne musi mieć dobrowolny charakter. Nie należy ludzi przymusić, by nabywali dodatkowe ubezpieczenia medyczne. Naturalnie nic na przeszkodzie nie stoi, żeby do NFZ opłacać składki, co nam zabezpieczy korzystanie z publicznej służby zdrowia, a mieć jednocześnie dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne w wybranym funduszu zdrowotnym. Często ubezpieczenia medyczne agregują w sobie kilka rodzajów ubezpieczeń. Swoim zakresem obejmują co najważniejsze prywatną opiekę medyczną, a zatem koszty leczenia szpitalnego, ambulatoryjnego czy urazowego, ale co ciekawe w skład pakietów medycznych włączane są również dodatkowe opcje takie jak: ubezpieczenie NNW lub ubezpieczenia na życie (od następstw nieszczęśliwych wypadków). Dzięki zakupowi takiego typu polisy pakietowej oszczędzamy i płacimy za wszystko taniej niż w sytuacji, kiedy byśmy wykupili rozłącznie (...)

Opublikowany przez Waldemar Kania | 2014/01/02

Zabezpiecz swoją przyszłość

Optymalizacja podatkowa w teorii

Artykuły powiązane: ekonomia, finanse, pieniądz

Optymalizacja podatkowa w teorii (...) Bardzo często można natknąć się na stwierdzenie, iż niektóre kraje zwane są rajami podatkowymi. Ale czym jest ten raj podatkowy, że przyciąga on coraz więcej osób i firm? Zazwyczaj chodzi przede wszystkim o podatki, a ściślej mówiąc ich wysokość. W krajach nazywanym rajami podatkowymi ich stawki są niezwykle niskie i bardzo często przychody, od których w rodzimym kraju odprowadza się podatek, są tam wolne od jakichkolwiek stawek podatkowych. Dla wielu firm oznacza to przede wszystkim niezwykle wysokie sumy pieniędzy, które co roku pozostają im w portfelach.Nie dziwi więc obecnie fakt, że bardzo często planowanie podatkowe wielu firm to właśnie możliwość skorzystania z dobrodziejstw, jakie oferują takie (...)

Opublikowany przez Karolina Kownacka | 2013/11/08

Optymalizacja podatkowa w teorii

Grupa Partner

Artykuły powiązane: ekonomia, finanse, kadry, księgowość, pieniądz, płace

Grupa Partner (...) doradztwa w zakresie obcięcia kosztów transakcji finansowych lub też chciałbyś płacić jak najniższe podatki proponujemy nasze doradztwo finansowe. Zakres naszych usług w tym obszarze obejmuje następujące zagadnienia: due diligence, restrukturyzacja działów, dokumentacja księgowo-finansowa, wycena przedsiębiorstw, (...)

Opublikowany przez Janusz Olbratowski | 2013/10/29

Grupa Partner

Makroekonomia międzynarodowa

Artykuły powiązane: biznes, ekonomia, gospodarka, pieniądz

Makroekonomia międzynarodowa (...) Kwestiami, które tu poruszamy, zajmuje się przede wszystkim makroekonomia. W mniejszym zakresie mikroekonomia.Najbardziej widocznym przejawem globalizacji jest upowszechnienie gospodarki wolnorynkowej i zniesienie najważniejszych ograniczeń przestrzennych, czy też politycznych dla prowadzenia działalności gospodarczej w skali ogólnoświatowej. Brak tych ograniczeń wraz z postępującą liberalizacją handlu światowego i narastaniem międzynarodowych przepływów finansowych ułatwia wytwarzanie towarów i usług w skali globalnej przy wykorzystaniu znacznie mniejszych nakładów niż w ramach bardziej ograniczonych obszarów gospodarczych.Ekonomia to bardzo rozległa dziedzina nauki. I wyjątkowo (...)

Opublikowany przez Janusz Olbratowski | 2013/10/26

Makroekonomia międzynarodowa