Kategorie

Najnowsze

Jak najlepsza obsługa sprzedażowa klienta to wciąż nowe wyzwania dla pracowników działów obsługi klientów i zaangażowanych bezpośrednio w proces sprzedażowy. Specjaliści z renomowanych firm przedstawią metodologię konstruowania badań marketingowych przeprowadzanych przy pomocy tajemniczego klienta, tzw. mystery shopping. Dowiemy się, jaka jest skuteczność tych badań i jaki dzięki ich przeprowadzeniu wzmocnić pracę działu sprzedaży.

Powstanie E-sądu w Lublinie miało być panaceum na ciągnące się w nieskończoność proste sprawy o zapłatę. Tymczasem nastręczyło wiele trudności związanych ze sformułowaniem i złożeniem skutecznego sprzeciwu od nakazu zapłaty - niewiele osób wie, jak prawidłowo sformułować taki sprzeciw i jak w związku z tym przerwać bieg postępowania nakazowego.


Opublikowany przez Waldemar Kania | 2017/11/28

Laser czy atrament?
Rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że urządzenia elektroniczne tanieją w bardzo szybkim tempie.

Zasada ta dotyczy także komputerów i urządzeń peryferyjnych. Dla przykładu: jeszcze kilka lat temu drukarki laserowe, ze względu na bardzo wysoką cenę, używane były najczęściej do zastosowań biurowych, dziś ich ceny są niewiele wyższe niż modeli atramentowych. Dokonując zakupu drukarki stajemy zatem przed niełatwym wyborem - laserowa czy atramentowa? Decyzja powinna być podyktowana indywidualnymi oczekiwaniami, potrzebami i możliwościami finansowymi.

Osoby kupujące drukarkę do użytku domowego zwykle nie przeznaczają na jej zakup kwoty większej niż 600 zł. Za taką sumę można stać się właścicielem podstawowego wariantu kolorowej drukarki laserowej, lub wysokiej klasy "atramentówki". Do zastosowań prywatnych zdecydowanie lepsza będzie ta druga opcja. Dobra drukarka atramentowa będzie wykazywała lepszą jakość wydruku niż tania laserowa. Co prawda czas drukowania jednej strony będzie dłuższy, a praca urządzenia głośniejsza, ale czy przy domowych zastosowaniach ma to duże znaczenie?

Pozostaje jeszcze kwestia kosztów eksploatacji. Powszechnie twierdzi się, że oryginalne tusze do drukarek są bardzo kosztowne a zamienniki nie zapewniają odpowiedniej jakości. Jak to zwykle bywa, prawda leży gdzieś pośrodku. Najwyższej klasy zamiennik będzie sporo droższy od najtańszego, jednak jakość nie będzie odbiegała od oryginału a nadal będzie od niego sporo tańszy.

Drukarka laserowa sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość, jakość i wydajność, a koszta schodzą na drugi plan. "Laserówki" do zastosowań biurowych nie są tanie w zakupie, jednak parametry ich pracy biją na głowę każdą drukarkę atramentową. Wysokiej klasy modele są w stanie wydrukować do kilkudziesięciu tysięcy stron miesięcznie, a czas wydruku pojedynczej kopii będzie niezwykle krótki.
Zatem do domu lepiej nabyć dobrej klasy drukarkę atramentową, a do biura profesjonalny model laserowy.

Okiem reportera


biznes
finanse
ekonomia
pieniądz
przedsiębiorstwa