Kategorie

Najnowsze

Jak najlepsza obsługa sprzedażowa klienta to wciąż nowe wyzwania dla pracowników działów obsługi klientów i zaangażowanych bezpośrednio w proces sprzedażowy. Specjaliści z renomowanych firm przedstawią metodologię konstruowania badań marketingowych przeprowadzanych przy pomocy tajemniczego klienta, tzw. mystery shopping. Dowiemy się, jaka jest skuteczność tych badań i jaki dzięki ich przeprowadzeniu wzmocnić pracę działu sprzedaży.

Powstanie E-sądu w Lublinie miało być panaceum na ciągnące się w nieskończoność proste sprawy o zapłatę. Tymczasem nastręczyło wiele trudności związanych ze sformułowaniem i złożeniem skutecznego sprzeciwu od nakazu zapłaty - niewiele osób wie, jak prawidłowo sformułować taki sprzeciw i jak w związku z tym przerwać bieg postępowania nakazowego.


Opublikowany przez Janusz Olbratowski | 2015/04/02

Inwestycje w rolnictwo?
Niemal każdy z nas chciałbym, aby jego pieniądze się mnożyły - najlepszą drogą do tego są oczywiście sprawdzone inwestycje, które oferując bezpieczeństwo całej transakcji oferują również odpowiednie zyski.

W co jednak inwestować, aby być pewnym, że zyskamy na całej transakcji, a nie stracimy? Wbrew powszechnej opinii najlepsze do bezpiecznych inwestycji są inwestycje rolne. Dlaczego?

Inne możliwości?

Chociaż na rynku znajdziemy wiele możliwości potencjalnych inwestycji, to jednak inwestycje rolne cieszą się największym zaufaniem - to właśnie rolnictwo jest podstawową dziedziną gospodarki, bez której nie może istnieć żadne państwo, a tym samym możemy być niemal pewni zysków. Pozostaje jedynie pytanie: ile mogą one wynosić?

Wbrew pozorom nie sposób udzielić na powyższe dokładnej odpowiedzi, gdyż wiele zależy tutaj od czynników zewnętrznych i czasu inwestycji. Można jedynie wspomnieć, że w przypadku inwestycji rolnych mamy dwie główne możliwości - możemy samodzielnie zainwestować w grunty rolne, aby po czasie sprzedać je z zyskiem (wymaga to jednak sporego kapitału i wiedzy o tym, które grunty są warte inwestycji), bądź możemy zainwestować w fundusz inwestycyjne oparty właśnie na rolnictwie. Wiele z tego typu funduszy w okresie dwunastomiesięcznym wykazuje stopę zwrotu nawet na poziomie blisko 10%!

Czy warto?

Czy warto zatem rozpocząć własne inwestowanie właśnie od inwestowania w ziemię rolną? Na to pytanie każdy z nas musi odpowiedzieć sobie samodzielnie przeprowadzając własny bilans potencjalnych zysków i strat. Wiadomo przecież, że każda inwestycja, niezależnie od swojej wielkości, obarczona jest zawsze potencjalnym ryzykiem. Co prawda w przypadku inwestycji rolnych jest ono dość niewielkie, ale wciąż występuje.
Decydując się na skorzystanie z funduszu inwestycyjnego sprawdźmy również jego wiarygodność i jego historię z lat ubiegłych. Wiele z nich istnieje już długi czas na polskim rynku i to właśnie na tego typu funduszach powinna się skupiać nasza uwaga. Inwestujmy nasze pieniądze mądrze!

Okiem reportera


biznes
pieniądz
przedsiębiorstwa
inwestowanie