Kategorie

Najnowsze

Jak najlepsza obsługa sprzedażowa klienta to wciąż nowe wyzwania dla pracowników działów obsługi klientów i zaangażowanych bezpośrednio w proces sprzedażowy. Specjaliści z renomowanych firm przedstawią metodologię konstruowania badań marketingowych przeprowadzanych przy pomocy tajemniczego klienta, tzw. mystery shopping. Dowiemy się, jaka jest skuteczność tych badań i jaki dzięki ich przeprowadzeniu wzmocnić pracę działu sprzedaży.

Powstanie E-sądu w Lublinie miało być panaceum na ciągnące się w nieskończoność proste sprawy o zapłatę. Tymczasem nastręczyło wiele trudności związanych ze sformułowaniem i złożeniem skutecznego sprzeciwu od nakazu zapłaty - niewiele osób wie, jak prawidłowo sformułować taki sprzeciw i jak w związku z tym przerwać bieg postępowania nakazowego.


Opublikowany przez Janusz Olbratowski | 2015/04/25

Inwestowanie alternatywne
Sytuacja na rynkach finansowych nadal jest bardzo niepewna, co skutkuje dywersyfikacją portfela inwestycji.

W co można inwestować? Wino, whiskey, ziemia rolna, a nawet komiksy… Taka forma podziału aktywów staje się coraz bardziej popularna w Polsce. Na świecie inwestorzy już dawno odkryli, jaki potencjał w sobie mają fundusze alternatywne.

Prawda jest taka, że inwestycje alternatywne są przedsięwzięciem dość ryzykownym, mającym wiele złożonych aspektów. Jednak, gdy są dobrze zaplanowane, stają się bardziej opłacalne niż tradycyjne akcje czy obligacje.

Im dłużej na rynkach finansowych będzie utrzymywał się stan niepewności, tym chętniej inwestorzy będą lokować swój kapitał w inwestycjach alternatywnych.

Jak zainwestować i nie stracić?

Analitycy finansowi zalecają daleko posuniętą ostrożność. Szczególnie istotna jest dywersyfikacja portfela. Najlepiej jest łączyć inwestycje alternatywne z tymi tradycyjnymi. Wtedy minimalizujemy ryzyko strat.

Drugim dość istotnym kryterium jest pochodzenie aktywów. Dobrze jest inwestować w aktywa pochodzące z różnych krajów, to również minimalizuje w pewien sposób ryzyko. Na przykład część kapitału lokujemy w kraju, a drugą połowę na Honkongu.

W co konkretnie zainwestować?
Wybór jest naprawdę przeogromny. Dzieła sztuki, markowe alkohole, starodruki czy komiksy…

Na co się zdecydować? Przede wszystkim liczy się znajomość konkretnego rynku, im więcej wiemy, tym rozważniej możemy lokować nasze pieniądze. Jeśli nie mamy dostatecznej wiedzy, bądź boimy się podjąć ostateczną decyzję, to powinniśmy zasięgnąć porady doświadczonego analityka finansowego, który rozwieje najbardziej palące wątpliwości.

Należy się nastawić na to, że nasza inwestycja na początku może w ogóle nie przynieść zysku lub nawet przynosić same straty. Jednak, gdy ktoś starannie zaplanuje swoje posunięcia i dobrze oszacuje ryzyko biznesowe, to w niedalekiej przyszłości może spodziewać się całkiem sporych zysków.

Okiem reportera


biznes
finanse
przedsiębiorstwa
fundusze