Najnowsze

Jak najlepsza obsługa sprzedażowa klienta to wciąż nowe wyzwania dla pracowników działów obsługi klientów i zaangażowanych bezpośrednio w proces sprzedażowy. Specjaliści z renomowanych firm przedstawią metodologię konstruowania badań marketingowych przeprowadzanych przy pomocy tajemniczego klienta, tzw. mystery shopping. Dowiemy się, jaka jest skuteczność tych badań i jaki dzięki ich przeprowadzeniu wzmocnić pracę działu sprzedaży.

Powstanie E-sądu w Lublinie miało być panaceum na ciągnące się w nieskończoność proste sprawy o zapłatę. Tymczasem nastręczyło wiele trudności związanych ze sformułowaniem i złożeniem skutecznego sprzeciwu od nakazu zapłaty - niewiele osób wie, jak prawidłowo sformułować taki sprzeciw i jak w związku z tym przerwać bieg postępowania nakazowego.


Gabiony i ich zastosowanie

Artykuły powiązane: gabiony

Gabiony i ich zastosowanie (...) Gabiony, to nic innego jak metalowe pojemniki z siatki, których wypełnienie stanowią różnego typu materiały. Znajdziemy w tej roli zarówno kamienie polne i otoczaki, a także granity, gnejs, czy bazalt. Gabiony przyjmują różne wielkości i kształty, w zależności od potrzeb oraz zamysłu architektonicznego. Mogą być wąskie, szerokie, a także w kształcie kuli. Bardzo ciekawy efekt dają gabiony wypełnione bryłami ze szkła kolorowego. Dodatkowo podświetlone są często wykorzystywane do designerskich projektów. Bryły gabionowe można w dowolny sposób ze sobą łączyć, tak aby uzyskać docelowy efekt. Sprawdzą się w roli nowoczesnego i przyciągającego wzrok ogrodzenia, a także jako wzmocnienia koryt rzek czy mury oporowe. Możliwych zastosowań gabionów jest wiele. Znalazły swoje miejsce jako designerski element architektury krajobrazu, jak również jako bardzo praktyczny i cenny element w budownictwie inżynieryjnym.  Gabiony możesz z powodzeniem stosować, gdy chcesz wzmocnić brzeg zbiornika wodnego. Doskonale będą służyć jako ochrona przeciwpowodziowa zarówno w przypadku sztucznych, jak i naturalnych zbiorników. Wykorzystuje się je powszechnie także do regulacji koryt rzek, strumieni czy potoków, a także do zapobiegania ich erozji. Oprócz zastosowania w budownictwie hydrotechnicznym spotkamy także, kosze gabionowe jako ściany licujące, czy mury oporowe, a nawet ściany dźwiękochłonne.  Jakie są zalety gabionów? To tworzywo o niezwykle nowoczesnym i oryginalnym wyglądzie, oprócz niewątpliwej atrakcyjności wizualnej posiada, także szereg zalet technicznych. Konstrukcje gabionowe są trwałe i wytrzymałe. Ponadto wykazują świetne właściwości dźwiękochłonne, co jak już wspominaliśmy wcześniej sprawia, że są one powszechnie wykorzystywane jako ściany pochłaniające hałas. Wykorzystanie w hydrotechnice Gabiony, które najczęściej wykorzystujemy w budownictwie hydrotechnicznym, to materace gabionowe. Spośród innych gabionów, te wykazują się zwiększoną elastycznością i z łatwością sprawdzają się jako materiały przeciwerozyjne. Ich szczególną wytrzymałość zawdzięczają charakterystycznej konstrukcji. Zbudowane są one na bazie przegród o długości jednego metra. Uzupełnienie ich wypełnienia o ziemię i odrobinę roślinności pozwala na szybkie zazielenienie materacy. Inną odmianą gabionów, którą inżynierowie czasem wykorzystują w budownictwie hydrotechnicznym są walce gabionowe. Stanowią czasem część składową materacy gabionowych, a osobno wykorzystywane są jako zabezpieczenie przeciwerozyjne.Dowiedz się więcej na: http://www.uhrs.pl (...)

Opublikowany przez Janusz Olbratowski | 2017/11/08

Gabiony i ich zastosowanie