Kategorie

Najnowsze

Jak najlepsza obsługa sprzedażowa klienta to wciąż nowe wyzwania dla pracowników działów obsługi klientów i zaangażowanych bezpośrednio w proces sprzedażowy. Specjaliści z renomowanych firm przedstawią metodologię konstruowania badań marketingowych przeprowadzanych przy pomocy tajemniczego klienta, tzw. mystery shopping. Dowiemy się, jaka jest skuteczność tych badań i jaki dzięki ich przeprowadzeniu wzmocnić pracę działu sprzedaży.

Powstanie E-sądu w Lublinie miało być panaceum na ciągnące się w nieskończoność proste sprawy o zapłatę. Tymczasem nastręczyło wiele trudności związanych ze sformułowaniem i złożeniem skutecznego sprzeciwu od nakazu zapłaty - niewiele osób wie, jak prawidłowo sformułować taki sprzeciw i jak w związku z tym przerwać bieg postępowania nakazowego.


Opublikowany przez Karolina Kownacka | 2016/03/24

Firma w Austrii - rejestracja spółki
Jeśli mieszkasz w Austrii i jesteś lub chcesz zostać przedsiębiorcą, z pewnością staniesz przed odpowiedzią na pytanie: jak założyć firmę w Austrii? Zakładanie spółki w Austrii lub innym państwie może wydać się skomplikowane, gdyż za granicą bardzo często obowiązują zupełnie inne przepisy niż w Polsce.

Mogą one dotyczyć zarówno podatków, jak i formalności, jakich wymaga rejestracja spółki w Austrii, a kończąc na kwestiach wynajmu lokalu, zatrudniania pracowników i tym podobnych problemów. Przed podjęciem kroków w kierunku rejestracji spółki za granicą należy więc gruntownie poznać obowiązujące przepisy, a najlepiej poradzić się specjalisty, który udziela profesjonalnych porad w tym zakresie. Najlepiej odwiedzić w tym celu dobrego prawnika lub księgowego, którzy udzieli nam najlepszych wskazówek na temat tego, jak założyć firmę w Austrii. Nie warto robić wszystkiego samemu w ciemno, gdyż wówczas łatwo o oszustwa, gdyż ktoś może wykorzystać naszą niewiedzę, słabszą znajomość języka lub zwyczajną nieświadomość. W każdym przypadku należy zachować szczególną ostrożność, która ochroni nas przed niespodziewanymi sytuacjami i porażkami. W Austrii istnieje wiele firm udzielających porad w tym zakresie, zarówno jeśli chodzi o kwestie formalne, jak i prawne, finansowe oraz inne. Warto przed podjęciem ostatecznej decyzji udać się do jednej z nich, aby rozwiali wszelkie nasze wątpliwości, poradzili, na co zwrócić uwagę i czego się wystrzegać, a także jakie decyzje należy podjąć, by nasza działalność prosperowała jak najlepiej i była dla nas jak najbardziej korzystna finansowo. Nie warto oszczędzać na dobrym prawniku, gdyż odpowiednia osoba może ustrzec nas przed wieloma niespodziankami i problemami.

Okiem reportera


finanse
ekonomia
pieniądz
firma
austria
spółka
prawo
prawnik