Najnowsze

Jak najlepsza obsługa sprzedażowa klienta to wciąż nowe wyzwania dla pracowników działów obsługi klientów i zaangażowanych bezpośrednio w proces sprzedażowy. Specjaliści z renomowanych firm przedstawią metodologię konstruowania badań marketingowych przeprowadzanych przy pomocy tajemniczego klienta, tzw. mystery shopping. Dowiemy się, jaka jest skuteczność tych badań i jaki dzięki ich przeprowadzeniu wzmocnić pracę działu sprzedaży.

Powstanie E-sądu w Lublinie miało być panaceum na ciągnące się w nieskończoność proste sprawy o zapłatę. Tymczasem nastręczyło wiele trudności związanych ze sformułowaniem i złożeniem skutecznego sprzeciwu od nakazu zapłaty - niewiele osób wie, jak prawidłowo sformułować taki sprzeciw i jak w związku z tym przerwać bieg postępowania nakazowego.


Piknik plenerowy ciekawą alternatywą dla imprez

Artykuły powiązane: dzieci, finanse, firma, imprezy, pieniądz, przedsiębiorstwa

Piknik plenerowy ciekawą alternatywą dla imprez (...) potrzebne, jakiego typu będzie to impreza oraz jakie miejsce będzie odpowiednie. Oczywiście wszystko zależy od okazji i preferencji zaproszonych gości.Najczęściej pojawia się taki problem, kiedy rodzice muszą zorganizować urodziny dziecku. Chcemy, żeby ta uroczystość wypadła jak najlepiej, a (...)

Opublikowany przez Waldemar Kania | 2020/03/28

Piknik plenerowy ciekawą alternatywą dla imprez

Zabezpieczenie elektroniki podczas transportu

Artykuły powiązane: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Zabezpieczenie elektroniki podczas transportu (...) wypełniacze do paczek (przykład). Z jednej strony ograniczają one możliwość niekontrolowanego przemieszczania się sprzętu w kartonie, a z drugiej strony zwiększają skuteczność ochrony zapewnianej przez profile ochronne. W przypadku uderzenia są one po prostu pierwszą warstwą, która przyjmie na siebie impet.  (...)

Opublikowany przez Waldemar Kania | 2018/08/21

Zabezpieczenie elektroniki podczas transportu

Tłumaczenia poszerzają horyzonty

Artykuły powiązane: ekonomia, finanse, pieniądz, tłumaczenia

Tłumaczenia poszerzają horyzonty (...) dłuższy czas, powinni posługiwać się językiem obowiązującym w danym kraju. Kiedy jednak potrzebujemy załatwić jakieś urzędowe dokumenty, poprowadzić jakąś oficjalną sprawę, wtedy niestety zwykła znajomość języka obcego nie wystarczy, nawet jeśli byłaby ona opanowana na perfekcyjnym poziomie. Niezbędne są wtedy odpowiednie uprawnienia, które posiada biuro tłumaczeń.Biuro takie, (...)

Opublikowany przez Janusz Olbratowski | 2018/02/26

Tłumaczenia poszerzają horyzonty

Wybierz co dla ciebie najlepsze

Artykuły powiązane: finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Wybierz co dla ciebie najlepsze (...) Prowadzenie działalności to wielka odpowiedzialność. Zarówno wobec nas samych i swojego majątku, zatrudnionych pracowników, jak również za powierzone nam usługi i zlecenia. Nie można zapominać o zabezpieczeniu interesów wszystkich stron najbardziej jak to tylko możliwe. Każda branża rządzi się swoimi prawami. I my zadbajmy o prawa powiązanych z nami osób, firm, instytucji. Pokażmy, ze jesteśmy profesjonalni i wiarygodni. Wykupmy ubezpieczenie dla firmy. Możemy tego dokonać samodzielnie. Wybrać spośród (...)

Opublikowany przez Waldemar Kania | 2018/02/07

Wybierz co dla ciebie najlepsze

Mata bąbelkowa

Artykuły powiązane: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Mata bąbelkowa (...) cały do obdarowywanej osoby pamiętajmy, by go solidnie zabezpieczyć. Mata bąbelkowa sprawdzi się idealnie w przypadku produktów wykonanych z delikatnych materiałów łatwo ulegających zarysowaniom czy stłuczeniom. Możemy także kupić różne opakowania zabezpieczające, dzięki którym nasz podarek bez szwanku dotrze do (...)

Opublikowany przez Waldemar Kania | 2018/01/26

Mata bąbelkowa

Dlaczego warto ubezpieczyć firmę?

Artykuły powiązane: finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Dlaczego warto ubezpieczyć firmę? (...) Czasem zastanawiamy się, czy warto wydawać dodatkowe pieniądze i wykupić ubezpieczenie dla naszej firmy? Często wydaje się nam, że skoro sami jesteśmy ubezpieczenie, to nie ma sensu zwiększać kosztów i płacić firmie ubezpieczeniowej. Niemniej jednak ubezpieczenie firmy w dzisiejszych czasach to rzecz niezwykle istotna. Dlaczego? [$Materiał w całości dostępny na stronie adlerbrokers ]Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo - zarówno nasze, jak i naszych klientów i pracowników. Jeśli prowadzimy mały zakład, koniecznie trzeba ubezpieczyć się na wypadek zdarzeń losowych, zniszczeń, ale także uszczerbku na zdrowiu, który mogą ponieść nasi podwładni. Z jednej strony należy pomyśleć o ubezpieczeniu ludzi. Jeśli (...)

Opublikowany przez Waldemar Kania | 2018/01/08

Dlaczego warto ubezpieczyć firmę?

Laser czy atrament?

Artykuły powiązane: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Laser czy atrament? (...) "atramentówki". Do zastosowań prywatnych zdecydowanie lepsza będzie ta druga opcja. Dobra drukarka atramentowa będzie wykazywała lepszą jakość wydruku niż tania laserowa. Co prawda czas drukowania jednej strony będzie dłuższy, a praca urządzenia głośniejsza, ale czy przy domowych zastosowaniach ma to duże znaczenie?Pozostaje jeszcze kwestia kosztów eksploatacji. Powszechnie twierdzi się, że (...)

Opublikowany przez Waldemar Kania | 2017/11/28

Laser czy atrament?

Powłoki antykorozyjne i inne

Artykuły powiązane: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Powłoki antykorozyjne i inne (...) teflonowanie powierzchni, a od razu pojawi się mnóstwo ofert w tym obszarze, spośród których wystarczy wybrać te najbardziej odpowiadające i mamy problem z głowy. A czemu właściwie służą tak naprawdę powłoki antyadhezyjne czy powłoki antykorozyjne? Jakie znaczenie ma teflonowanie powierzchni? Na te i inne jeszcze pytania najlepiej odpowiedzieliby (...)

Opublikowany przez Karolina Kownacka | 2017/07/29

Powłoki antykorozyjne i inne

Zobacz jak wygląda windykacja w Danii

Artykuły powiązane: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

Zobacz jak wygląda windykacja w Danii (...) sporej wielkości dom. Dobrym pomysłem jest także prowadzenie biznesu w Danii. Jest to kraj z dość przejrzystymi podatkami, co sprzyja osobom mającym przedsiębiorcze zacięcie. Szczególne zapotrzebowanie jest tam na usługi budowlane, dlatego polskie firmy często sondują duński rynek, by szukać tam zleceń wartych nawet kilkaset tysięcy euro, opłacających się z pewnością lepiej niż te w Polsce. Ale co zrobić gdy zleceniodawca zalega nam z płatnością? Odzyskanie należności w Danii może nie należeć do łatwych. Dla Polaków może być to podwójnie skomplikowane, bowiem (...)

Opublikowany przez Janusz Olbratowski | 2017/05/16

Zobacz jak wygląda windykacja w Danii

Doradca podatkowy we Wrocławiu

Artykuły powiązane: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Doradca podatkowy we Wrocławiu (...) do pomocy. Nasza firma oferuje kompleksową obsługę przedsiębiorstw i konkurencyjne ceny. Działając w swojej branży niekoniecznie musisz znać na wylot każdy przepis prawa. Wprawdzie nieznajomość prawa szkodzi, ale drogi przedsiębiorco - właśnie dlatego powstały takie firmy jak https://bso-group.com - by (...)

Opublikowany przez Karolina Kownacka | 2016/05/17

Doradca podatkowy we Wrocławiu

kancelaria-wasko: Jak wybrać dobrego adwokata?

Artykuły powiązane: adwokat, finanse, kancelaria, pieniądz, prawnik, przedsiębiorstwa

kancelaria-wasko: Jak wybrać dobrego adwokata? (...) więc wybrać dobrego prawnika, któremu będziemy mogli zaufać?Po pierwsze, zwróćmy uwagę na kancelarie adwokackie, które nie znajdują się zbyt daleko od naszego miejsca zamieszkania. Im bliżej będziemy do nich mieć, tym oczywiście lepiej. Wtedy w każdym momencie udamy (...)

Opublikowany przez Karolina Kownacka | 2016/03/28

kancelaria-wasko: Jak wybrać dobrego adwokata?

Firma w Austrii - rejestracja spółki

Artykuły powiązane: austria, ekonomia, finanse, firma, pieniądz, prawnik, prawo, spółka

Firma w Austrii - rejestracja spółki (...) kwestiach wynajmu lokalu, zatrudniania pracowników i tym podobnych problemów. Przed podjęciem kroków w kierunku rejestracji spółki za granicą należy więc gruntownie poznać obowiązujące przepisy, a najlepiej poradzić (...)

Opublikowany przez Karolina Kownacka | 2016/03/24

Firma w Austrii - rejestracja spółki

Wycena nieruchomości przy braniu kredytu

Artykuły powiązane: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

Wycena nieruchomości przy braniu kredytu (...) tego typu wyceny nie mogą być wykonywane przez ludzi bez niezbędnej wiedzy i doświadczenia, bo wówczas łatwo o pomyłkę, a ta z kolei mogłaby doprowadzić do zawyżenia lub przesadnego zaniżenia ceny nieruchomości, na czym straciliby kupujący lub jej obecny właściciel. W niektórych przypadkach banki zajmują się takimi sprawami we własnym zakresie, ale jeżeli tak nie jest, to wspomniany rzeczoznawca z pewnością doskonale poradzi sobie ze swoim zadaniem. Również w innych sytuacjach wspomniane biuro rzeczoznawcy majątkowego będzie idealnym (...)

Opublikowany przez Karolina Kownacka | 2016/02/16

Wycena nieruchomości przy braniu kredytu

Imprezy grudniowe w firmach

Artykuły powiązane: biznes, finanse, firma, imprezy firmowe, przedsiębiorstwa

Imprezy grudniowe w firmach (...) roku!Atmosfera wigilijna sprzyja wzajemnej serdeczności, w święta wszystko wydaje się być nam bardziej przychylne. Jeśli jesteśmy pracodawcą, powinniśmy organizować wigilie firmowe. Takie imprezy z pewnością pozytywnie wpłyną na relacje między pracownikami, w końcu mówi się, że nic nie zbliża ludzi tak, jak (...)

Opublikowany przez Janusz Olbratowski | 2015/11/18

Imprezy grudniowe w firmach

Inwestowanie alternatywne

Artykuły powiązane: biznes, finanse, fundusze, przedsiębiorstwa

Inwestowanie alternatywne (...) zaplanowane, stają się bardziej opłacalne niż tradycyjne akcje czy obligacje.Im dłużej na rynkach finansowych będzie utrzymywał się stan niepewności, tym chętniej inwestorzy będą lokować swój kapitał w inwestycjach alternatywnych.Jak zainwestować i nie stracić?Analitycy finansowi zalecają daleko posuniętą ostrożność. Szczególnie istotna jest dywersyfikacja portfela. Najlepiej jest łączyć inwestycje alternatywne z tymi tradycyjnymi. Wtedy minimalizujemy ryzyko strat.Drugim dość (...)

Opublikowany przez Janusz Olbratowski | 2015/04/25

Inwestowanie alternatywne

Brokerzy ubezpieczeniowi w natarciu

Artykuły powiązane: biznes, finanse, pieniądz

Brokerzy ubezpieczeniowi w natarciu (...) ubezpieczeniowego to w dużej mierze analiza i ocena ryzyka oraz zagrożeń, z którymi może się spotkać przedsiębiorstwo. Po odpowiednio wykonanej analizie, broker powinien zaprezentować Klientowi najlepszy wariant ubezpieczenia dla firm, oraz wskazać towarzystwo, które w przypadku danych zagrożeń ma najlepsze warunki oraz najniższą stawkę.Warto jednak podkreślić, że praca brokera ubezpieczeniowego nie kończy się w momencie podpisania polisy. Po wskazaniu najkorzystniejszej oferty i pozostawieniu jej pod rozwagę (...)

Opublikowany przez Janusz Olbratowski | 2014/12/02

Brokerzy ubezpieczeniowi w natarciu

Inwestycje z projektów UE

Artykuły powiązane: dotacje, ekonomia, finanse, fundusze, pieniądz, szkolenia

Inwestycje z projektów UE (...) instytucji finansujących. W gospodarce rynkowej, gdzie zmiany własnościowe są sprawą dość naturalną, prawidłowa wycena firmy jest podstawą określenia kwoty transakcyjnej.. Sporządziliśmy niespełna wniosków aplikacyjnych wraz z biznes planami i innymi załącznikami dla firm aplikujących o dotacje unijne oraz fundusze unijne. Jest on niezbędny przy ubieganiu się o kredyty inwestycyjne, dotacje unijne a także fundusze unijne na uruchomienie własnych projektów. Nasza firma jest znaną a także cenioną kompanią, która od kilkunastu lat trudni się doradztwem oraz kompleksową pomocą w pozyskiwaniu (...)

Opublikowany przez Waldemar Kania | 2014/04/17

Inwestycje z projektów UE

Finansowanie firm

Artykuły powiązane: banki, biznes, ekonomia, finanse

Finansowanie firm (...) Dostęp do rachunku posiadasz poprzez internet z wybranego miejsca na ziemi i w dowolnym czasie. Centrum Obsługi Klientów czynne cały dzień pomoże i doradzi w każdej wyjątkowej sytuacji. Możesz również korzystać z usługi SMS, dzięki czemu będziesz zawsze 'on-line' w kwestii realizowanych transakcji pieniężnych Mamy dla Was coś w momencie, gdy masz nadwyżki finansowe lub też ich niedobór. Do rachunku dostajesz pakiet kart kredytowych i płatniczych, które ułatwią Ci rozporządzanie środkami (...)

Opublikowany przez Karolina Kownacka | 2014/02/14

Finansowanie firm

Pośrednictwo finansowe

Artykuły powiązane: bankowość, finanse, giełda, oszczędności, pieniądze

Pośrednictwo finansowe (...) dopiero myśleć o prowadzeniu zestawień i analiz. Bardziej aktywni oraz doświadczeni inwestorzy mogą kupować akcje albo też fundusze inwestycyjne samodzielnie. Co począć jednak, gdy mamy pieniądze do zainwestowania i nie wiemy, jak się zabrać do takiej inwestycji. A co w sytuacji, kiedy posiadamy znaczną sumę pieniędzy - co najmniej 100 tys. PLN - i chcielibyśmy zapobiec przykremu rozczarowaniu? Wsytuacji posiadania takich środków (...)

Opublikowany przez Waldemar Kania | 2014/01/27

Pośrednictwo finansowe

Jak korzystnie transportować towary

Artykuły powiązane: biznes, finanse, pieniądz

Jak korzystnie transportować towary (...) kontenerów morskich realizują wyspecjalizowane firmy logistyczne w polskich portach morskich w Gdyni, Świnoujściu oraz Gdańsku. Bardziej precyzyjne specyfikacje techniczne dotyczące różnych rodzajów kontenerów, cenniki wynajmu kontenerów, a także kontaktowe dane firm, które w Polsce oferują usługi wynajmu na cele związane z transportem kontenerów morskich dostarcza agencja celna portów w Gdyni, Świnoujściu a także Gdańsku. Polska jest państwem, przez które płyną 2 duże rzeki. Chociaż transport śródlądowy drogą wodną jest najtańszą metodą transportu z głębi Polski do północnych portów morskich to potrzeba dużych nakładów finansowych w rozbudowę sieci żeglugowej nie daje szans na rozwijanie się tej formy transportu. Dla odmiany transport morski w naszym kraju, a w szczególności transport morski kontenerów notuje co roku dwucyfrowy wzrost. Statki (...)

Opublikowany przez Waldemar Kania | 2014/01/17

Jak korzystnie transportować towary

Rachunki należy prowadzić solidnie

Artykuły powiązane: biuro, biznes, finanse, podatki

Rachunki należy prowadzić solidnie (...) zobowiązana jest prowadzić działania solidnie, rzetelnie, dobrze. W przeciwnym razie jest ona skazana na porażkę, a nie na sukces. Solidność i rzetelność, terminowość i punktualność są podstawą działania rynkowego każdej firmy. Nie należy zatem rezygnować z takiego właśnie działania. Firma musi czerpać korzyści, ale dopiero po jakimś czasie. Pierwsze miesiące są trudne i ciężkie, należy przeżyć je dzięki oszczędnościom. Świadomość korzyści musi być w umyśle właściciela firmy – oraz tego, że każda firma powinna dbać o (...)

Opublikowany przez Janusz Olbratowski | 2014/01/06

Rachunki należy prowadzić solidnie

Zarządzanie strategiczne w firmie

Artykuły powiązane: biznes, ekonomia, finanse, rekrutacja

Zarządzanie strategiczne w firmie (...) przejrzyste dla zarządzających. Pokazujemy klientom jak tworzyć kulturę organizacyjną bazującą na efektywności, jak oceniać, rozwijać, przeprowadzać rekrutacje Poznań, angażować, motywować oraz wynagradzać swoich pracowników. W ramach doradztwa zarządczego naszym klientom oferujemy konsulting w obszarze organizacji wewnętrznej przedsiębiorstwa i zarządzania strategicznego. W ramach tej usługi pomagamy w opracowaniu zasadniczych elementów dla każdej firmy, a zatem misji, wizji a także strategii firmy. Bazując na naszej bogatej wiedzy a także uzyskanym doświadczeniu nadzorujemy procedurę wprowadzania narzędzi (...)

Opublikowany przez Karolina Kownacka | 2013/12/13

Zarządzanie strategiczne w firmie

Programy do ewidencji pracowników

Artykuły powiązane: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

Programy do ewidencji pracowników (...) liczbę przepracowanego czasu w wymiarze doby, powinny tam znajdować się również takie dane jak nadgodziny oraz praca w dni wolne, święta a także w nocy- przebyte dyżury- zwolnienia od lekarza- liczba dni urlopowych- obecności usprawiedliwione i nie usprawiedliwione pracownikaKartę ewidencji czasu pracy trzeba prowadzić dla każdego pracownika osobno. Nie ma ona określonej z góry przez przepisy formy dlatego każdy przedsiębiorca może sobie taką kartę pracy odpowiednio do swoich potrzeb utworzyć. Powinno się jeszcze dodać, że ewidencję trzeba udostępnić na każde żądaniepracownika.Program do ewidencji czasu pracy.Ewidencję czasu pracy musi się okazać pracownikowi na jego żądanie. Pierwowzór rejestru zostaje u pracodawcy. Pracownik może dopominać się o chwilowy dostęp do dokumentu, czy też także skopiowania za pomocą ksero czy uzyskania odpisu z oryginału. Korzyści wynikających z prowadzenia internetowej ewidencji czasu pracy jest dużo. Jednym (...)

Opublikowany przez Waldemar Kania | 2013/12/11

Programy do ewidencji pracowników

Podatki bezpośrednie

Artykuły powiązane: ceny, finanse, pieniądze, podatki

Podatki bezpośrednie (...) reprezentowanie klientów przed sądami w procesach podatkowych.- udzielanie porad w sprawach prawnych a także ekonomiczno-finansowych.- pomoc w kontaktach pomiędzy organami finansowymi i podatnikami.Doradztwo podatkowe:- audyt podatkowy- pomoc w czasie kontroli podatkowej firm- wspieranie działalności podmiotów.Ceny (...)

Opublikowany przez Waldemar Kania | 2013/12/09

Podatki bezpośrednie

Optymalizacja podatkowa w teorii

Artykuły powiązane: ekonomia, finanse, pieniądz

Optymalizacja podatkowa w teorii (...) kraje. Do takich krajów należy z pewnością Cypr, w którym stawka podatku dochodowego od osób fizycznych jest chyba najniższa spośród wszystkich krajów Unii, a z pewnością znacznie niższa niż w naszym kraju. Gdy zaś chodzi o prowadzenie tam działalności, to można uniknąć zapłaty wielu podatków obowiązujących w Polsce. Wprawdzie ostatnio w umowie dotyczącej podatków pomiędzy Cyprem a Polską nastąpiły zmiany, jednak i tak wciąż jest to niezwykle korzystny kraj, jak chodzi właśnie o stawki podatków.Nie jest to działanie niezgodne z prawem, nosi ono nazwę optymalizacji podatku dochodowego. Polega właśnie na wykorzystywaniu dostępnych możliwości prawnych do tego, aby obniżyć wysokość płaconych (...)

Opublikowany przez Karolina Kownacka | 2013/11/08

Optymalizacja podatkowa w teorii

Grupa Partner

Artykuły powiązane: ekonomia, finanse, kadry, księgowość, pieniądz, płace

Grupa Partner (...) restrukturyzacji finansowej a także organizacyjnej. Jeśli zarządzasz firmą, która gwałtownie się rozrasta a także przestajesz panować nad jej księgowością polecamy nasze usługi. Obsługa księgowa, usługi księgowe, outsourcing księgowości, accounting services i biuro rachunkowe to koło ratunkowe właśnie dla (...)

Opublikowany przez Janusz Olbratowski | 2013/10/29

Grupa Partner

Wymiana gotówki

Artykuły powiązane: ekonomia, finanse, kantory, pieniądze, przedsiębiorstwa

Wymiana gotówki (...) sprawnie i szybko. Korzystne kursy kupna i sprzedaży walut, dobre warunki wymiany, a także możliwość osobistej negocjacji cen zdobyły sobie uznanie wśród kierowców kantor Index. Kantory Index zlokalizowano w następujących miejscach: w restauracji Natalia przed Pniewami, Centrum Handlowe King Cross w Poznaniu, ul. Rybaki w (...)

Opublikowany przez Karolina Kownacka | 2013/10/12

Wymiana gotówki

Pracownia Badań Ekonomicznych

Artykuły powiązane: biznes, biznesplan, dotacje, finanse

Pracownia Badań Ekonomicznych (...) Niektóre urzędy, małe i średnie firmy zlecają tym jednostkom otrzymanie środków finansowych na określony cel. Na życzenie zainteresowanych podmiotów przygotowują precyzyjną analizę działalności danej firmy, kierunek rozwoju, sporządzają biznesplan. Dla szpitali, gmin, urzędów a także innych jednostek publicznych przygotowywany jest lokalny program rewitalizacji. Unia każdego roku dedykuje określoną pulę pieniędzy na (...)

Opublikowany przez Karolina Kownacka | 2013/10/04

Pracownia Badań Ekonomicznych

Rodzaje i typy badań z obszaru marketingu

Artykuły powiązane: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Rodzaje i typy badań z obszaru marketingu (...) tekstów w periodykach a także wortalach internetowych o tematyce marketingowej oraz PR. Typem badań z obszaru psychologii i marketingu są badania fokusowe. Doświadczony trener opracowuje scenariusz badania fokusowego, a następnie powołuje grupy fokusowe według właściwego klucza. Uczestnicy takiego eksperymentu w poszczególnej grupie uzyskują jednostkowe wyniki eksperymentu, a na zakończenie trener przekształca wyniki fragmentaryczne w rezultaty całościowe i uzyskuje podsumowane wyniki badań fokusowych. Wyniki badań marketingowych odnośnie pracy zdalnej (...)

Opublikowany przez Janusz Olbratowski | 2010/10/02

Rodzaje i typy badań z obszaru marketingu