Najnowsze

Jak najlepsza obsługa sprzedażowa klienta to wciąż nowe wyzwania dla pracowników działów obsługi klientów i zaangażowanych bezpośrednio w proces sprzedażowy. Specjaliści z renomowanych firm przedstawią metodologię konstruowania badań marketingowych przeprowadzanych przy pomocy tajemniczego klienta, tzw. mystery shopping. Dowiemy się, jaka jest skuteczność tych badań i jaki dzięki ich przeprowadzeniu wzmocnić pracę działu sprzedaży.

Powstanie E-sądu w Lublinie miało być panaceum na ciągnące się w nieskończoność proste sprawy o zapłatę. Tymczasem nastręczyło wiele trudności związanych ze sformułowaniem i złożeniem skutecznego sprzeciwu od nakazu zapłaty - niewiele osób wie, jak prawidłowo sformułować taki sprzeciw i jak w związku z tym przerwać bieg postępowania nakazowego.


Problematyczne filtry

Artykuły powiązane: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Problematyczne filtry (...) filtry dpf, które po jakimś czasie zwyczajnie zużywają się, jak zresztą każda inna rzecz w pojeździe. No i cóż wielkiego w takiej wymianie? - mógłby ktoś zadać takie pytanie. Otóż, to kosztowna rzecz i w związku z tym ludzie decydują się na czyszczenie filtrów dpf lub też wypalanie filtra cząstek stałych. W ten sposób (...)

Opublikowany przez Karolina Kownacka | 2018/10/24

Problematyczne filtry

Zabezpieczenie elektroniki podczas transportu

Artykuły powiązane: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Zabezpieczenie elektroniki podczas transportu (...) zrobić, aby uniknąć tych problemów? Przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, żeby nasz towar był właściwie zapakowany. Warto stosować profile ochronne, które będą w stanie zamortyzować uderzenia i w ten sposób uratują elektronikę przed uszkodzeniem. Dodatkowo rozsądną decyzją jest inwestycja w (...)

Opublikowany przez Waldemar Kania | 2018/08/21

Zabezpieczenie elektroniki podczas transportu

Tłumaczenia poszerzają horyzonty

Artykuły powiązane: ekonomia, finanse, pieniądz, tłumaczenia

Tłumaczenia poszerzają horyzonty (...) Stając się członkiem Unii Europejskiej, otworzyliśmy się dużo szerzej na współpracę z krajami zachodnimi. Wymieniamy się i handlujemy nie tylko produktami wytwarzanymi w naszych krajach, ale również wiedzą techniczną i wynalazkami. W takiej współpracy znajomość języków obcych jest szczególnie widoczna i niezbędna.Również Polacy, wyjeżdżający do innych krajów i tam przebywający (...)

Opublikowany przez Janusz Olbratowski | 2018/02/26

Tłumaczenia poszerzają horyzonty

Mata bąbelkowa

Artykuły powiązane: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Mata bąbelkowa (...) wymarzone prezenty. Święta to również czas, który chcemy spędzić z najbliższymi, lecz często bywa tak, iż rodzina lub przyjaciele rozsiani są po całym kraju lub nawet świecie. Jeśli chcemy podarować im prezenty musimy zdecydować się na ich wysyłkę pocztą lub za pośrednictwem kuriera. Aby wysyłany podarunek dotarł (...)

Opublikowany przez Waldemar Kania | 2018/01/26

Mata bąbelkowa

Laser czy atrament?

Artykuły powiązane: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Laser czy atrament? (...) stajemy zatem przed niełatwym wyborem - laserowa czy atramentowa? Decyzja powinna być podyktowana indywidualnymi oczekiwaniami, potrzebami i możliwościami finansowymi.Osoby kupujące drukarkę do użytku domowego zwykle nie przeznaczają na jej zakup kwoty większej niż 600 zł. Za taką sumę można stać się właścicielem podstawowego wariantu kolorowej drukarki laserowej, lub wysokiej klasy (...)

Opublikowany przez Waldemar Kania | 2017/11/28

Laser czy atrament?

Agregat prądotwórczy

Artykuły powiązane: biznes, ekonomia, pieniądz, prąd, przemysł, zasilanie

Agregat prądotwórczy (...) jest to katastrofa, której skutki mogą być tragiczne. Agregat stanowi więc niezbędnik np. w szpitalu. Producent agregatów prądotwórczych zapewnia gwarancję ich działania nawet w najtrudniejszych warunkach - informacja ta umożliwia więc spokojny sen osób (...)

Opublikowany przez Karolina Kownacka | 2017/10/09

Agregat prądotwórczy

Powłoki antykorozyjne i inne

Artykuły powiązane: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Powłoki antykorozyjne i inne (...) problemów takich znaleźć. Najlepiej takich usługodawców wyszukać w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, ale gdyby poszukiwania okazały się bezowocne, to można wspomóc się zasobami zgromadzonymi w sieci. Wystarczy przecież w dowolną wyszukiwarkę internetową wpisać hasła w rodzaju: powłoki antyadhezyjne, powłoki antykorozyjne czy też (...)

Opublikowany przez Karolina Kownacka | 2017/07/29

Powłoki antykorozyjne i inne

Doradca podatkowy we Wrocławiu

Artykuły powiązane: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Doradca podatkowy we Wrocławiu (...) łatwo może ona zostać zamknięta. O błąd nietrudno. Przedstawiciele prawa czuwają i dbają o jego przestrzeganie, a tym, którzy łamią reguły gry grożą kosztowne konsekwencje. Właśnie dlatego nasza placówka prowadzi doradztwo podatkowe we Wrocławiu. Nasi przedstawiciele są ludźmi bardzo otwartymi i skorymi (...)

Opublikowany przez Karolina Kownacka | 2016/05/17

Doradca podatkowy we Wrocławiu

Firma w Austrii - rejestracja spółki

Artykuły powiązane: austria, ekonomia, finanse, firma, pieniądz, prawnik, prawo, spółka

Firma w Austrii - rejestracja spółki (...) się skomplikowane, gdyż za granicą bardzo często obowiązują zupełnie inne przepisy niż w Polsce. Mogą one dotyczyć zarówno podatków, jak i formalności, jakich wymaga rejestracja spółki w Austrii, a kończąc na (...)

Opublikowany przez Karolina Kownacka | 2016/03/24

Firma w Austrii - rejestracja spółki

Inwestycje z projektów UE

Artykuły powiązane: dotacje, ekonomia, finanse, fundusze, pieniądz, szkolenia

Inwestycje z projektów UE (...) odniesieniu do zasad uzyskiwania i funkcjonowania środków pomocowych, zarządzanie projektami finansowanymi ze środków pomocowych, opracowanie a także składanie dokumentów rozliczeniowych, identyfikacja a także dopasowanie odpowiednich programów do danych wymogów przedsiębiorcy, kontrola ukształtowania projektu pod kątem ramowych wytycznych właściwego programu pomocowego (zakres prac, harmonogram, kwalifikacja kosztów) tak, aby zwiększyć prawdopodobieństwo pozyskania dotacji, opracowanie oraz składanie wniosków o udzielenie dotacji wraz z właściwymi załącznikami do krajowych i międzynarodowych (...)

Opublikowany przez Waldemar Kania | 2014/04/17

Inwestycje z projektów UE

Finansowanie firm

Artykuły powiązane: banki, biznes, ekonomia, finanse

Finansowanie firm (...) kredytowa, kredyt obrotowy, kredyt inwestycyjny na zakup środka transportu, kredyt w rachunku bieżącym, kredyt dla firm Twoja Firma, kredyt dyskontowy - dyskonto weksli, kredyt pod dotację z Unii Europejskiej, kredyt inwestycyjny. Do rachunku otrzymujesz zestaw kart płatniczych i kredytowych, jakie ułatwią Ci rozporządzanie środkami finansowymi w wielu miejscach w kraju, Europie i świecie. Centrum Obsługi Klientów czynne całą dobę pomoże i doradzi w każdej wątpliwej sytuacji. Możesz także skorzystać z (...)

Opublikowany przez Karolina Kownacka | 2014/02/14

Finansowanie firm

Zarządzanie strategiczne w firmie

Artykuły powiązane: biznes, ekonomia, finanse, rekrutacja

Zarządzanie strategiczne w firmie (...) projektami, jaka będzie brała pod uwagę branżę, kulturę organizacyjną, specyfikę a także wielkość danej firmy. Business Solutions to nowoczesna firma z branży doradztwa personalnego i zarządczego. W obszarze zainteresowania firmy znajdują się takie usługi jak: rekrutacja i selekcja pracowników, doradztwo zarządcze, doradztwo personalne, zarządzanie projektami. W ramach zarządzania kadrami proponujemy doradztwo personalne Poznań polegające na zaprojektowaniu działań personalnych w taki sposób, aby przekładały się one bezpośrednio na wyniki przedsiębiorstwa, a systemy zarządzania były zrozumiałe a także (...)

Opublikowany przez Karolina Kownacka | 2013/12/13

Zarządzanie strategiczne w firmie

Optymalizacja podatkowa w teorii

Artykuły powiązane: ekonomia, finanse, pieniądz

Optymalizacja podatkowa w teorii (...) Bardzo często można natknąć się na stwierdzenie, iż niektóre kraje zwane są rajami podatkowymi. Ale czym jest ten raj podatkowy, że przyciąga on coraz więcej osób i firm? Zazwyczaj chodzi przede wszystkim o podatki, a ściślej mówiąc ich wysokość. W krajach nazywanym rajami podatkowymi ich stawki są niezwykle niskie i bardzo często przychody, od których w rodzimym kraju odprowadza się podatek, są tam wolne od jakichkolwiek stawek podatkowych. Dla wielu firm oznacza to przede wszystkim niezwykle wysokie sumy pieniędzy, które co roku pozostają im w portfelach.Nie dziwi więc obecnie fakt, że bardzo często planowanie podatkowe wielu firm to właśnie możliwość skorzystania z dobrodziejstw, jakie oferują takie (...)

Opublikowany przez Karolina Kownacka | 2013/11/08

Optymalizacja podatkowa w teorii

Grupa Partner

Artykuły powiązane: ekonomia, finanse, kadry, księgowość, pieniądz, płace

Grupa Partner (...) Operujemy jako spółka konsultingowa i oferująca usługi outsourcingu. Należymy do grupy Partner specjalizującej się w oferowaniu usług z obszaru szeroko pojętego outsourcingu, prawa pracy a także finansów. W orbicie zainteresowania naszej firmy leżą średnie a także duże przedsiębiorstwa, a w szczególności zagadnienia (...)

Opublikowany przez Janusz Olbratowski | 2013/10/29

Grupa Partner

Makroekonomia międzynarodowa

Artykuły powiązane: biznes, ekonomia, gospodarka, pieniądz

Makroekonomia międzynarodowa (...) umiędzynarodowiona. Współczesna gospodarka to głównie pieniądz światowy, integracja, regionalizm i globalizacja. Ekonomia globalna obejmuje szeroki wachlarz różnorodnych procesów i tendencji, które zachodzą obecnie w skali całego świata. Wraz z globalizacją biznesu zauważa się nasilenie procesów regionalizacji i integracji poszczególnych krajów, a nawet kontynentów. Prowadzi ona do powstawania rynków bez barier celnych, ujednolicania technicznych, prawnych, społecznych, podatkowych i pieniężnych warunków działalności gospodarczej .  Zdolność kraju do czerpania korzyści z globalizacji zależy od tego, w jaki sposób zorganizowane są przedsiębiorstwa, jak pozyskują i udoskonalają (...)

Opublikowany przez Janusz Olbratowski | 2013/10/26

Makroekonomia międzynarodowa

Wymiana gotówki

Artykuły powiązane: ekonomia, finanse, kantory, pieniądze, przedsiębiorstwa

Wymiana gotówki (...) W trzech niezwykle uczęszczanych lokalizacjach przy trasie A2 do Słubic pod Poznaniem, do granicy niemieckiej, a także w trzech newralgicznych miejscach w Poznaniu ulokowały się kantory Index. Każdy kantor realizuje sprzedaż i skup walut azjatyckich oraz amerykańskich i europejskich. Wymiana walut realizowana jest nadzwyczaj (...)

Opublikowany przez Karolina Kownacka | 2013/10/12

Wymiana gotówki

Rodzaje i typy badań z obszaru marketingu

Artykuły powiązane: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Rodzaje i typy badań z obszaru marketingu (...) sposobów czerpiących z PR a finiszując na dorobku z dziedziny marketingu. Lepsze rozpoznanie potrzeb klientów, kontrahentów oraz decydentów prowadzi do zwiększenia zapotrzebowania na różnego typu płatne badania rynku. Uruchomiony przez nas instytut badania rynku pracy prowadzi specyficzne badania rynkowe wśród różnych grup zawodowych oraz społecznych. Rozsądne podejście marketingowe implikuje fakt, że metody badania rynku edukacji przedgimnazjalnej stosowane przez nasz instytut należą do najbardziej skutecznych w kraju. Dowodem na ten fakt jest szereg (...)

Opublikowany przez Janusz Olbratowski | 2010/10/02

Rodzaje i typy badań z obszaru marketingu