Kategorie

Najnowsze

Jak najlepsza obsługa sprzedażowa klienta to wciąż nowe wyzwania dla pracowników działów obsługi klientów i zaangażowanych bezpośrednio w proces sprzedażowy. Specjaliści z renomowanych firm przedstawią metodologię konstruowania badań marketingowych przeprowadzanych przy pomocy tajemniczego klienta, tzw. mystery shopping. Dowiemy się, jaka jest skuteczność tych badań i jaki dzięki ich przeprowadzeniu wzmocnić pracę działu sprzedaży.

Powstanie E-sądu w Lublinie miało być panaceum na ciągnące się w nieskończoność proste sprawy o zapłatę. Tymczasem nastręczyło wiele trudności związanych ze sformułowaniem i złożeniem skutecznego sprzeciwu od nakazu zapłaty - niewiele osób wie, jak prawidłowo sformułować taki sprzeciw i jak w związku z tym przerwać bieg postępowania nakazowego.


Opublikowany przez Waldemar Kania | 2015/08/07

Drukarka laserowa
Drukarka laserowa to obok drukarki atramentowej jeden z najpopularniejszych typów drukarek najczęściej wybieranych przez klientów.

Drukowanie drukarką laserową polega na zastosowaniu jak sama nazwa mówi światła lasera podczas wydruku. W drukarce laserowej mogą być również zastosowane diody LED. Urządzenie tworzy wydruk poprzez umieszczanie cząsteczek tonera na papierze albo innej powierzchni przeznaczonej do druku. Drukarka laserowa idealnie sprawdza się przy drukowaniu dużej ilości stron i dlatego bardzo często jest wybierana do zakładów pracy czy biur. Drukarka ta szybko drukuje tekst, co wpływa na koszt wydruku 1 strony na drukarce. Gorzej sprawdza się przy drukowaniu kolorowej grafiki, w tym przypadku lepiej wybrać drukarkę atramentową.

Zaletą drukarek laserowych jest nie wątpliwie fakt, że użyta jakość papieru przy druku w drukarkach laserowych nie jest taka ważna jak przy drukowaniu drukarkami atramentowymi. Na zwykłym papierze można również uzyskać zadowalające wyniki wydruku. Ważnym aspektem jest również cena urządzania. Ceny drukarek laserowych są wyższe od drukarek atramentowych jednak i tutaj przed zakupem urządzenia warto nie tylko porównać ceny drukarki ale również dokonać kalkulacji kosztów eksploatacji.

Ważny jest również koszt zakupu tonera zamiennika jeśli chce się oprócz oryginalnych tonerów do drukarek używać tańsze alternatywne materiały eksploatacyjne. Warto też zastanowić się nad dodatkowymi funkcjami. Obecnie na rynku można kupić urządzenia wielofunkcyjne z drukarką laserową, gdzie oprócz standardowej funkcji wydruku mamy do dyspozycji również ksero czy funkcję skanowania dokumentów. Takie rozwiązanie jest nie zwykle wygodne z punku widzenia potencjalnego użytkownika. Zamiast dokonywać zakupu kilku urządzeń można wówczas korzystać z jednego, co z pewnością jest korzystne ekonomicznie.

Okiem reportera


biznes
biuro