Co robić po ukończeniu studiów psychologicznych?

zawód psychologa

Czy warto studiować psychologię? Czy da się znaleźć pracę po takich studiach? I co właściwie można robić jako magister psychologii? 

Gdy już odbierzemy dyplom i rozpoczniemy poszukiwania pracy, w której będziemy się spełniać, mamy do wyboru wiele możliwości, w zależności od tego, co nas interesuje i do czego mamy predyspozycje. 

Oczywistą możliwością wydaje się podjęcie pracy jako psycholog. Jeśli jednak nie mamy możliwości, żeby otworzyć prywatny gabinet, musimy szukać pracy gdzieś indziej. W ten sposób najpewniej zaczniemy od pracy w szkole. Nie jest to jednak droga usłana różami, gdyż praca z młodzieżą może być bardzo nieprzewidywalnym zajęciem. 

Dodatkowo, praca w szkole w Polsce nie należy do najlepiej płatnych zajęć, zwłaszcza jeśli to początek naszej kariery. Drugą możliwością jest praca psychoterapeuty, która wydaje się niezwykle interesującą możliwością, gdyż dzięki regularnym spotkaniom z pacjentami możemy obserwować jak nasze metody poprawiają komfort ich życia. 

Kolejna opcja to zostanie psychologiem sportowym, jednak nie jest to jeszcze popularne stanowisko w polskich klubach i idea posiadania w kadrze psychologa dopiero przebija się do świadomości osób zarządzających sportem. 

Oznacza to, że bardzo trudno byłoby znaleźć pracę tuż po studiach, bez odpowiednich rekomendacji i doświadczenia. Wydaje się więc, że praca psychoterapeuty to coś, na co warto zdecydować się po studiach. Psychoterapia wydaje się mieć największy wpływ na funkcjonowanie innych osób w społeczeństwie.

NY dworzec centralny w Ameryce
Edukacja

Amerykanistyka

Studia na wydziale studiów międzynarodowych, specjalność Amerykanistyka, przygotowują specjalistów z zakresu szeroko pojętej tematyki gospodarki, polityki, stosunków społecznych i historii Stanów Zjednoczonych – największego mocarstwa światowego. Polska jest najważniejszym politycznym i gospodarczym sojusznikiem USA w Europie środkowo-wschodniej. Absolwenci będą podejmowali pracę w firmach amerykańskich operujących na rynku polskim, korporacjach i organizacjach międzynarodowych, placówkach dyplomatycznych. Wysoki […]

Czytaj więcej
biblioteka
Edukacja

Biblioteka

Zbiory tradycyjne i multimedialne Biblioteki AF obejmują literaturę polską i zagraniczną. Gromadzone są z myślą o potrzebach dydaktycznych i naukowych studentów oraz pracowników Uczelni. Zakres tematyczny zbiorów odpowiada kierunkom studiów i dotyczy takich dziedzin i specjalizacji naukowych jak: ubezpieczenia, ekonomia, finanse, bankowość, rachunkowość, zarządzanie, integracja europejska, prawo (szczególnie ubezpieczeniowe i bankowe), matematyka finansowa, ochrona zdrowia […]

Czytaj więcej
studia amerykanistyka
Edukacja

Amerykanistyka – co to za kierunek?

Zastanawiasz się nad studiami amerykanistycznymi, ale nie wiesz, czy warto je wybrać, jakie uczelnie je prowadzą i na jaką pracę można później liczyć? Dowiesz się więcej o kierunku amerykanistyka.

Czytaj więcej