Kategorie

Najnowsze

Jak najlepsza obsługa sprzedażowa klienta to wciąż nowe wyzwania dla pracowników działów obsługi klientów i zaangażowanych bezpośrednio w proces sprzedażowy. Specjaliści z renomowanych firm przedstawią metodologię konstruowania badań marketingowych przeprowadzanych przy pomocy tajemniczego klienta, tzw. mystery shopping. Dowiemy się, jaka jest skuteczność tych badań i jaki dzięki ich przeprowadzeniu wzmocnić pracę działu sprzedaży.

Powstanie E-sądu w Lublinie miało być panaceum na ciągnące się w nieskończoność proste sprawy o zapłatę. Tymczasem nastręczyło wiele trudności związanych ze sformułowaniem i złożeniem skutecznego sprzeciwu od nakazu zapłaty - niewiele osób wie, jak prawidłowo sformułować taki sprzeciw i jak w związku z tym przerwać bieg postępowania nakazowego.


Opublikowany przez Janusz Olbratowski | 2014/12/02

Brokerzy ubezpieczeniowi w natarciu
Zakładając własną firmę, należy się również zmierzyć z problemem, jakim są ubezpieczenia dla firm, a zwłaszcza ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Najlepiej byłoby w tym celu zwrócić się do osób, które są specjalistami w tej dziedzinie.

Praca brokera ubezpieczeniowego polega przede wszystkim na pośrednictwie pomiędzy Klientem, a zakładami ubezpieczeniowymi oferującymi ubezpieczenia dla firm. Głównym zadaniem brokera jest reprezentowanie interesów Klienta, który go zatrudnił.

Ponadto praca brokera ubezpieczeniowego to w dużej mierze analiza i ocena ryzyka oraz zagrożeń, z którymi może się spotkać przedsiębiorstwo. Po odpowiednio wykonanej analizie, broker powinien zaprezentować Klientowi najlepszy wariant ubezpieczenia dla firm, oraz wskazać towarzystwo, które w przypadku danych zagrożeń ma najlepsze warunki oraz najniższą stawkę.

Warto jednak podkreślić, że praca brokera ubezpieczeniowego nie kończy się w momencie podpisania polisy. Po wskazaniu najkorzystniejszej oferty i pozostawieniu jej pod rozwagę Klientowi, w następnych krokach usługi brokerskie zawierają stałą opiekę doradzą oraz operacyjną, nadzór nad likwidacją szkód (w tym prowadzenie procedury odwoławczej, w razie konieczności) oraz nadzór nad terminami płatności.
Dzięki specjalistycznej wiedzy, jaką posiadają brokerzy, znalezienie odpowiedniego ubezpieczenia dla firmy okazuje się nie być aż tak trudne, jak się wydawało.

Więcej szczegółów na temat pracy brokera ubezpieczeniowego znaleźć można na stronie kancelarii brokerskiej Adler Brokers.

Okiem reportera


biznes
finanse
pieniądz